Wzmacniacz kanałowy – specyfikacja

Wzmacniacz kanałowy zamówisz na https://telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczowym zadaniem jakie pełni jest wzmacnianie mocy sygnału. Zobaczmy jak funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i na jakich częstotliwościach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

W hurtowniach znajdziemy ogromną ilość aparatów, których zadaniem jest zwiększenie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są na terenach, na których sygnał jest niezwykle słaby. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w górach, tunelach i w niektórych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów TV. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być montowane na zewnątrz budynków – wytrzymują niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – zewnętrzne zasilacze

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w 4 odrębne wejścia – takich jak UHF lub w technologii SAW. Sprzęty mogą być wyposażone w technologię niwelującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu LTE. W zależności od rodzaju urządzenia ma także 3-4 dedykowane filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami z zaimplementowanym przedwzmacniaczem. Urządzenia te mają odrębne zasilanie oraz sygnalizatory LED.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]