Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

Jeśli chcesz zamówić kabel koncentryczny, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W większości mieszkań znajduje się telewizor. Znaczna część z nas uwielbia czasem obejrzeć ciekawy film lub profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, konieczne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które obecnie kupić można bez żadnych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach dostępne są obecnie rozmaite kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia powinien spojrzeć na jego najważniejsze właściwości. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że kabel odznacza się klasą „A” ekranowania i chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą znacząco wpływać na ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek świetnie sprawdzą się w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci kablowych tak małych, jak i dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są niewielkie bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej kompozycja materiałów różnego typu. Bardzo często rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz domów, do wykonania płaszcza wykorzystywane są materiały odporne na wpływ negatywnych warunków atmosferycznych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]