Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Więcej o drukarce 3D na https://cadxpert.pl/drukarki-3d/

W asortymencie CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od wiodących producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej sprzedaży, działają m.in. w technologiach: PolyJet, SLA i FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od ponad 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie oraz urządzenia. Oszacowano, że korzystając z drukarek 3D i innych produktów Stratasys można nieomal o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony. Kluczowe idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy usług i drukarek 3D, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, działający w autorskiej, nowej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją oraz bezproblemową obsługą. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można błyskawicznie wydrukować tożsame prototypy, do czego dąży się głównie w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w rozmaitych gałęziach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest trwały oraz precyzyjny, a podczas procesu drukowania nie tworzą się zniekształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]