Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Główną przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może być nałożony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych poważnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie klientów na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie nadmiernej liczby fraz kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Przekraczają one zasady naturalnego linkowania ustalone przez koncern Google, gdyż manipulują pozycją portalu w wyszukiwarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią tekstów marketingowych przesyconych sztucznymi odnośnikami. Występuje także zjawisko kupowania linków, co jest nielegalne. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieprofesjonalne praktyki zostaną wykryte, a to wiąże się z gwałtownym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 40 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że kiedy na adres www będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o reaktywowanie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie zapewnia pełnego powodzenia. Zgłośmy się do doświadczonej firmy SEO, jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści automatycznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie doświadczonym agencjom.