Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

Dzieci kochają uczestniczyć w kuchni – dekorować ciastka bądź podawać i wybierać składniki. Chcesz podsycić fascynację Twojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – czy warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się samodzielności oraz kształtują swoją kreatywność i co najważniejsze – nabywają pożyteczne umiejętności. A przy tym świetnie się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, dobieranie oraz mieszanie składników oraz opanowywanie prostych przepisów – to wszystko powoduje, iż dzieci chętnie gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też zasady, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą także asystować rodzice, dlatego jest to doskonała okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie skosztować tego, co udało się stworzyć.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny. W trakcie warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne i deser. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia pachnącej, ozdobionej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, ewentualnie przyrządzić smaczny makaron na słono lub słodko. W trakcie kursu dzieci przygotowują również pyszną deser – mus z polewą owocową oraz kruchym ciastem. Nauka połączona z zabawą to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ukochanych potraw daje pociechom mnóstwo szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się pieczeniu smakowitej pizzy bądź dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]