Dowiedz się więcej o domach góralskich całorocznych na domygoralskie.com
Domy góralskie są atrakcyjne oraz wygodne. Nawiązujące do historycznej sztuki gór zachwycają stromymi, krytymi gontem dachami i wykonanymi z drewna fasadami. Dla wielu kupujących istotne okazuje się także to, że tradycyjne domy góralskie są przyjazne dla przyrody – drewno jest bowiem materiałem odnawialnym. Nic może więc dziwić, iż budowane są nie tylko na Podhalu – zaobserwować je możemy niemal w całej Polsce, bo doskonale wpisują się w pozamiejskie widoki. Nierzadko spotkać można komentarze na temat tego, iż zdają one egzamin jedynie latem. Czy więc są one zgodne z prawdą? Rzecz jasna nie – całoroczne domy góralskie buduje się wszak coraz chętniej.
Całoroczne domy góralskie – w jaki sposób się je buduje?
Inspirowane historycznymi budynkami góralskimi i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej budowane są niemal wyłącznie z drewna. Bale montowane są tradycyjnymi sposobami, dzięki czemu w środku budynku panuje optymalna temperatura. Często spotyka się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące obiekt przed wodą oraz chłodem pochodzącymi z ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się także spadzisty dach z gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w razie częstych w tym regionie opadów śniegu.
Całoroczne domy góralskie – komu zlecić?
Wybierając wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, że już od pierwszego etapu należy zawrzeć umowę ze sprawdzonymi specjalistami. Najlepiej postąpimy wybierając firmę, w której ramach współpracują projektanci doświadczeni w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne jest także to, by tradycyjna architektura komponowała się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi – to w okresie jesiennym zagwarantuje właścicielom całorocznych domów góralskich wygodę na identycznym poziomie, co w pozostałych typach obiektów.
Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]