Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Jeśli chcesz nabyć dźwigar, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y648tkyl

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z betonu, jak również przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki okazują się również niezastąpione przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku byłoby niewykonalne. Dzięki dźwigarom sklepienie nie opada zaraz po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z jakich materiałów produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Stąd jego istotnym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji oraz typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Muszą one być właściwie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak buk, topola, olcha czy sosna. Niezwykle istotne jest także właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem wody, klejów i pozostałych ciekłych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej kupić?

Podmioty, które na co dzień zajmują się budową wielopoziomowych budynków posiadają własne dźwigary. Ich zakup i składowanie generuje jednak pewne koszty. Natomiast firmy, które sporadycznie podejmują się zamówień tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych części szalunków.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]