Piaskowiec elewacyjny to surowiec masowo używany na budowach. Stał się popularny nie tylko jako element wykończeniowy wewnątrz pomieszczeń, ale też na elewacjach. Co dokładnie decyduje o jego częstym użyciu? Zweryfikujmy to.
Kiedy wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?
Niesamowicie popularnym komponentem stosowanym w trakcie budowy budynków mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Można go nabyć w wielu barwach – od łososiowego, przez szary aż po brunatny. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i rodzajem – istnieją płytki o równej powierzchni, pofałdowane, błyszczące, o łamanych krawędziach. Niektóre rodzaje tego materiału mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu mieszanek innych skał. Dlatego piaskowiec doskonale sprawdza się w jako element dekoracyjny – w domach, na tarasach i jako element okładzinowy. Jest wytrzymałym elementem na ścieżki ogrodowe, słupki ogrodzeniowe czy wykończenie posesji.
Piaskowiec elewacyjny jest doskonały w najtrudniejszych warunkach
Kluczową właściwością piaskowca jest jego niesamowita odporność na drażniące czynniki środowiskowe. Płyty fasadowe prezentują się znakomicie przez nawet kilkadziesiąt lat. To surowiec całkowicie naturalny, który opiera się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić niezwykły walor dla naszej posesji. Na rynku pojawia się wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z kraju, jak i zagranicznych.