Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Jeśli chcesz kupić okna skrzynkowe, powinieneś odwiedzić tę stronę

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z wiekowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je można w zabytkowych gmachach, starych domkach oraz pałacach. Obecnie są one wytwarzane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w tego typu, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy tym zauważyć, że z uwagi na ich walory estetyczne coraz chętniej montowane są również w nowszych obiektach. Szczególnie, iż obecne wersje są równie funkcjonalne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolator, który chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko podzielone są na czworo części – te górne, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i niegdyś były używane do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zabytkowych – chociażby chatach ceglanych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, muszą być wyprodukowane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę czy modrzew, jednak ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują także drewno egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti są bowiem dużo bardziej wytrzymałe na wpływ deszczu, wiatru i skrajnych upałów.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]