Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Co trzeba wiedzieć o okna drewniane producent?

Okna drewniane przez lata były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Następnie były wyparte przez modele wykonane z tworzyw sztucznych, jednak po latach na powrót doceniamy ich zalety. Odpowiednio zrobione i konserwowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać więcej lat niż okna z PCV, przy czym ich zakup kosztować będzie porównywalną kwotę. Poza tym w niektórych sytuacjach ich zastosowanie będzie niezbędne – niekiedy po prostu nie możemy postawić na któryś z nowszych modeli. W jakich przypadkach więc należy ich użyć? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – drewno

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. W dzisiejszych czasach najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na deszcz oraz promienie UV, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko wykorzystują gatunki spoza Europy – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są nieco droższe, jednak warto zaznaczyć, że wymagają mniej intensywnych napraw oraz lepiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla sporej liczby klientów ich mocną stroną jest też to, iż często prezentują się ciekawiej niż modele wykonane z krajowych gatunków drewna.

Okna drewniane – w jakich budynkach sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki modeli plastikowych – są w porównaniu z nimi mniej kosztowne, zaś sprawują doskonale. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są też stosowane do rewitalizacji wiekowych obiektów. Wykorzystanie pozostałych materiałów będzie bowiem skutkować trudnościami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet wysokimi karami finansowymi.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]