Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Dowiedz się, gdzie kupić akcesoria szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]