Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Zamów sklejkę Kraków.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny współcześnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Spółki budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]