Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Chcesz kupić szalunki Kraków? Sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Z reguły używa się ich podczas wylewania murów z betonu – wtedy są one konieczne do tego, aby nadać im odpowiedni kształt i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się też w trakcie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie otworów na okna, bramy oraz drzwi. W tym artykule objaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je znaleźć.

Szalunki z metalu, sklejki bądź drewna

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z drewnianych desek bądź mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można wykorzystać ponownie po rozebraniu. Demontaż takich szalunków jest jednak pracochłonny – większość inwestorów oraz wykonawców wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wytworzone z drewna, sklejki lub metalu, jak również zestawiać 2 a nawet 3 surowce. Na ogół jednak stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają narożniki, łączniki, głowice ze aluminiowe lub stalowe i belki.

Wynajęcie szalunków – kto powinien skorzystać?

Przedsiębiorstwa cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować jeden obiekt oraz zespołów, które oferują inne usługi. Zakup wszystkich modułów niezbędnych do złożenia szalunku byłby całkiem nieopłacalny . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]