Trwałość i elegancki wygląd – okna drewniane

Tu znajdziesz więcej szczegółów o okna drewniane producenci

Okna wykonane z drewna powszechnie kupowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten naturalny materiał zapewnia piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Jednakże nie tylko piękno jest wielkim atutem tych produktów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest czasem wyższy niż okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, mówi o niezwykłym klimacie, jaki tworzy drewno. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, odcienie czy też rozmaitą fakturę, co daje ogromne możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być zatem świetnym materiałem do wytwarzania wszelkich elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe ważne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia różnorakie możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Mogą one mieć bardzo różny wygląd oraz styl. Drewno można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne formy. Jedynie drewno nadaje się do restaurowania starych budowli, znakomicie spisuje się również w domach osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na samopoczucie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych zalet można jeszcze dodać to, iż znanych jest bardzo dużo dobrych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, a także fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest stosunkowo prosta i nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli te wytwarzane z PCV lub plastiku.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]