W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, odwiedź ten adres

Szalunki to to konstrukcja tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, którą się wylewa, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Wykorzystując szalunki, można też solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonywane są między innymi w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają więc naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są również specjalne dźwigary i podpory. Często zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym mocowań, dźwigarów i sklejki.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]