Substraty do wysadzania roślin, czyli podłoża ogrodnicze

Projektowanie ogrodów wymaga używania specjalistycznych substratów, które pozwolą osiągnąć najlepsze rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich uprawiać?

Podłoża ogrodnicze – najpopularniejsze mieszanki

Zainwestowanie w specjalistyczne podłoże ogrodnicze pozwoli uzyskać piękne rośliny, dlatego niezwykle ważny jest wybór najlepszych komponentów. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów mieszanek ogrodniczych, które gwarantują znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin potrzebują specyficznych warunków – wtedy zalecane jest zapewnienie im środowiska zbliżonego do naturalnego. Mieszanki dostępne na rynku tworzą np. węgiel brunatny, ziemia liściowa, kora, minerały sztuczne. Ziemie różnią się od siebie zawartością składników mineralnych, właściwościami chemicznymi i skalą zasadowości.

Podłoża ogrodnicze – imponujące ogrody na dachu

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. do wysiewu traw. Na dachu intensywnym można uprawiać również byliny. Wymaga on niesamowitej dbałości i nie może być zastosowany wszędzie. Przeszkodą do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. Natomiast substraty ekstensywne są przeznaczone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak rojniki, skalnice i trawy ozdobne. Chcesz hodować rośliny odporne na suszę, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych dachach.