Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w przypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo pomocne też dla pracodawców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik będący na L-4 rzeczywiście jest niezdolny do pracy lub czy informacje zawarte przez niego w podaniu o pracę nie zostały zakłamane. Warto zatem dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie umiejętności powinien mieć prywatny detektyw i w rozwiązaniu jakich problemów może nam pomóc.

Prywatny detektyw – niezbędna jest licencja

Nie wszyscy mogą pracować jako prywatny detektyw. By legalnie wykonywać ten zawód, należy dysponować odpowiednią licencją, którą otrzymuje się po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, że osoby przystępujące do egzaminu muszą również spełnić wcześniej określone wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie minimum średniego wykształcenia, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji oraz obywatelstwa dowolnego z krajów należących Unii Europejskiej. Wymogiem jest również bycie osobą niekaraną, a w przypadku byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, kandydaci na detektywów muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy szukać pomocy detektywa?

Gros zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy wszelkiego typu spraw rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zgłosić się m.in. gdy podejrzewamy, iż nasz małżonek nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic naszego dziecka właściwie sprawuje nad nim opiekę. Detektyw pomoże nam też ustalić rzeczywistą wysokość dochodów byłego małżonka, co okaże się bardzo przydatne w przypadku spraw mających wyznaczyć wysokość zasądzonych alimentów.