Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie każde schorzenia zębów możemy wyleczyć tradycyjnymi technikami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w razie uszkodzeń kości, konieczności wstawienia implantów lub mostów, znacznych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju owrzodzenia lub guzy. Jakie metody bywają jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, by leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Z pewnością najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne jest niekiedy odbudowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów czy narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka zdań o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma również atmosfera w gabinecie i stosunek stomatologa do chorych – sporo powiedzą nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w sieci bądź w gronie bliskich.