Czy dożylne wlewy z witaminy C działają?

Kwas askorbinowy to bardzo cenny pierwiastek, który leczy rozmaite schorzenia i wspiera układ immunologiczny. Zalecany jest szczególnie w sezonie zwiększonej zapadalności na grypę. Od niedawna ma jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Przyjrzyjmy się w takim razie jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – ogromne porcje kwasu askorbinowego

Witamina C jest mikroelementem koniecznym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Sami nie umiemy jej wygenerować, dlatego musimy pobierać jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Współczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza wpływ witaminy C na zwalczanie groźniejszych chorób – zapalenia stawów, cukrzycy, a także mnóstwa innych. Naukowcy sprawdzają przede wszystkim oddziaływanie kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że wprowadzenie niekonwencjonalnego leczenia może dać dużo lepsze rezultaty leczenia. Dostarczenie dużych dawek witaminy C do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 20 gramów pomoże pokonać mnóstwo poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – słuchaj zaleceń lekarza

Sposób aplikowania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, usuwa możliwość pojawienia się skutków ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych terapii (np. suplementów). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć i poprawi się odporność organizmu, a więc rezultaty mogą być rewelacyjne. To doktor decyduje o kierunku terapii i ustala dawkę, ale żeby ujrzeć trwałe rezultaty, leczenie musi trwać przez dłuższy okres.