Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Zapalenie miazgi, złamanie zęba, zaawansowana próchnica, martwica lub nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, iż z reguły w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u większości pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie nawet największych ubytków bez strachu przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Wstępny etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, zatem leczenie kanałowe wymaga zaaplikowania efektywnego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zęba ceramiką, metalem szlachetnym, cementem szkło-jonomerowym albo materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego stomatologa do przeprowadzenia leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Warto w związku z tym wybrać rzetelnego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Umożliwia to lekarzowi precyzyjne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie będą już konieczne.