Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Dowiedz się więcej o cateringu kanapkowym na https://lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Organizacja nawet ogromnego przyjęcia nie jest trudnością, o ile mamy mnóstwo czasu na zamawianie koniecznych produktów i napojów, jak również późniejsze własnoręczne przygotowanie z nich apetycznych przysmaków dla zaproszonych gości uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, lecz nie znaczy to też, że należy rezygnować z zamiaru uczczenia znaczącej rocznicy. W takim przypadku warto zamówić usługę cateringu kanapkowego.

Catering finger food – pozwól gościom prowadzić luźną pogawędkę

Finger food catering, a bardziej swojsko – catering kanapkowy, to usługa kierowana w głównej mierze do firm, jakkolwiek korzystają z niej regularnie również osoby prywatne i różnorodne stowarzyszenia urządzające wytworne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie bankietu w dania z gatunku finger food, czyli maleńkie przekąski, które można zjeść bez zasiadania przy stoliku i nie używając sztućców. Przy klasycznym cateringu finger food nie ma potrzeby korzystać talerza – to danie na “jeden gryz”. Finger food to przeważnie tartoletki warzywne i owocowe, kanapki lub koreczki. Ten model cateringu rewelacyjnie sprawdza się na spotkaniach, podczas których organizatorom zależy na bliskim kontakcie wszystkich osób. Umożliwia on prowadzenie nieskrępowanych konwersacji i jednocześnie nie redukuje kontaktu tylko do osób siedzących przy konkretnym stole.

Catering finger food – idealna opcja dla bankietów organizowanych w mniejszych salach

Zamówienie przygotowania cateringu finger food podmiotowi zewnętrznemu ma mnóstwo plusów, które docenią zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Przede wszystkim w ten sposób pozbywamy się kłopotów z rozstawieniem stolików oraz stresu z usadzaniem uczestników wydarzenia. Gorące i chłodne napoje oraz dania postawione są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy chcą. Ułatwia to organizację wydarzeń zwłaszcza w niedużych salach, w których rozstawienie odpowiedniej liczby stolików byłoby trudne. Catering finger food natychmiast powoduje również, iż impreza ma mniej oficjalną, bardziej wyluzowaną atmosferę. Warto zaakcentować, iż menu z małych przekąsek jest przeważnie tańsze aniżeli wykwintne obiady, a jednocześnie daje większą swobodę dobrania ich do tendencji żywieniowych gości bankietu. Co najistotniejsze, catering finger food nie wymaga dostępu do sprzętu kuchennego, a to często stanowiło poważną komplikację przy organizacji wydarzeń firmowych.

Dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]