Hotel dla zwierząt – profesjonalna opieka nad psami

Wyjazdy służbowe, podróże dalekobieżnym autobusem lub samolotem czy kuracja w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia psom opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą oddać swojego pupila pod opiekę krewnych lub przyjaciół. Jednak jest to kłopot, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy działają nie tylko w Warszawie i innych dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach.

Opiekunka dla psa – najlepsze rozwiązanie

W hotelu dla zwierząt nasz pupil ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno ucieszy fakt, że nad zwierzakiem cały czas czuwa opiekunka dla psa, która troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając zabawę i czułość. Pies ma też do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres wywołany przez rozłąkę z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego codzienną, ulubioną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka dla psa – jak przyszykować czworonoga?

Pożywienie nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunce dla psa. Czworonóg musi mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest odrobaczony i zaszczepiony. Konieczna jest też ochrona przed pchłami i kleszczami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kocyku lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.