Implantologia – w czym lepsza od protez?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, żeby używać protez. Nie jest to niestety trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale również posiadają sporo innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych potraw, napojów alkoholowych oraz papierosów. Ważne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Implantologia – jak znaleźć lekarza

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne jest to, by znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno trafimy na ważne wskazówki.