Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy nadmienić, że implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się wysoką trwałością. Jego największym atutem jest także to, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów?

Spektrum surowców, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.