Jak działają audioprzewodniki?

Wizyta w muzeum może stać się ciekawszym doświadczeniem, jeśli skorzystamy z audio zwiedzania. Warto zatem zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto zwiedzać z nim muzeum?

Audioprzewodniki dla muzeów to proste w użyciu mobilne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba oglądająca eksponaty otrzymuje na bieżąco wiele ciekawych informacji odnośnie interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audio wycieczek cechują się nieskomplikowanym sposobem obsługi i wysoką funkcjonalnością. Zapewne dla większości osób odwiedzających muzea doświadczanie ekspozycji we własnym tempie oraz równoczesne słuchanie narracji o udostępnionych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, aby zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, są dopasowywane do potrzeb konkretnego muzeum, a także samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia duża grupa nastolatków, wycieczka seniorów czy rodzina z dziećmi – właściwe dobranie treści audioprzewodnika do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

W sprzedaży pojawiły się najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych kierowników muzeów trudny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest także dostępność treści w innych językach. Przykładowo, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w kilku językach.