Jakie działania obejmuje profesjonalne doradztwo personalne?

Skieruj się tu, jeżeli ciekawi Cię najkorzystniejsza oferta doradztwa personalnego Kraków

Niektóre przedsięwzięcia zaplanowane przez dział HR mogą wyjść poza możliwości danej firmy. Kłopot okazuje się wyjątkowo poważny, gdy podjęty projekt zakłada wiele zmiennych, a przy tym zahacza o zagadnienie nieznane uprzednio zespołowi. Zasadniczy dla efektywności poprowadzenia danego procesu jest stopień zaawansowania projektu i, co za tym idzie, umiejętności konieczne do jego sfinalizowania. Z tej przyczyny w szeregu sytuacji potrzebne okaże się wsparcie niezależnych ekspertów, którzy, w zależności od potrzeb, mogą podjąć się zarządzania całością albo świadczyć doradztwo na poszczególnych etapach projektu. Kiedy przedsiębiorstwa powinny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – kierowanie określonymi częścią lub całym projektem

Na pomoc oferowaną w ramach doradztwa personalnego, przedsiębiorstwa decydują się w różnych sytuacjach. Jednym z głównych aspektów tego rodzaju współpracy jest ewaluacja poziomu satysfakcji pracowników. Żeby jej rezultaty okazały się wiarygodnei przydatne przy tworzeniu strategii, niezbędne jest użycie stosownych metod zbierania informacji oraz ich poprawna interpretacja. Poza tym firmy często zatrudniają doradcy personalnego w celu zrealizowania wszelkiego typu audytów – przeważnie odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już napomknęliśmy, funkcja doradcy HR w całym procesie bywa różna. Czasem jest on project managerem, zarządzającym całym procesem od podstaw, kiedy indziej zaś jest jedynie doradcą merytorycznym, dającym wszechstronne wsparcie w przypadku ewentualnych komplikacji.

Doradztwo personalne – powodzenie działań zależy od kwalifikacji doradcy

Sukces kroków podejmowanych we współpracy z konsultantem HR w największym stopniu jest zależny od tego, jakie umiejętności posiada wybrany przez firmę specjalista. Podczas poszukiwania doradcy HR powinno się przyjrzeć się przede wszystkim jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, dla jakich firm dotąd pracował i, co najistotniejsze, jakie zadania tam wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]