Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Odwiedź https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, jeżeli szukasz fachowca, który rozwiąże problem z wirusem na stronie.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że liczbę witryn oraz sklepówinternetowych działających z jego użyciem liczy się w tej chwili w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania strony, konieczne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Teksty zostały podmienione nie przez Ciebie? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci adresów? A może ze witryny internetowej wychodzi spam? To zaledwie parę z popularnych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach potrzebne jest natychmiastowa reakcja, aby zidentyfikować źródło infekcji, a następnie przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa zwykle przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców należy zlecić fachowcom od tego rodzaju działań.

Usuwanie malware ze strony www – kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają pełny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, jak również kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, ograniczające zagrożenie dalszych infekcji. Jeśli długookresowa infekcja przyczyniła się do włączenia strony do listy zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć również konieczne kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Okresowe uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie ważne, bowiem usunięcie wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż taki kazus nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]