Lokal na wesele – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Ślub i odbywające się po nim wesele to wydarzenie, o którym rodzina młodej pary oraz zaproszeni goście będę wspominać w rozmowach przez wiele miesięcy, a czasem wręcz lat. Jeśli nowożeńcy zechcą wyprawić przyjęcie dla ogromnej ilości gości, pierwszym wyzwaniem, jakiemu będą musieli stawić czoło, jest wybranie odpowiedniej sali na przyjęcie weselne, w której goście będą bawić się w ten niezwykły wieczór w komfortowych warunkach.

Sala weselna – zwróć uwagę na jej odległość od kościoła i pojemność

Szukając miejsca na wesele nowożeńcy powinna uwzględnić kilka dość ważnych okoliczności. Na wstępie musi znać liczbę uczestników zabawy, by być pewnym, że w zarezerwowanym domu weselnym bez trudu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla każdego. Goście powinni mieć swoje miejsce ich przy stole, ale istotne jest też, żeby mieli gdzie tańczyć. Ponadto nowożeńcy powinni zwrócić uwagę na to jak daleko od kościoła znajduje się dom weselny oraz czy przedostanie się do niego będzie łatwe. Jeśli na uroczystość zaproszeni są krewni i przyjaciele mieszkający w innej miejscowości, wypada poszukiwać sali weselnej, w sąsiedztwie której znajduje się duża sieć hoteli. Ostatnią kwestią jest samo zaplanowanie przyjęcia weselnego, innymi słowy wybranie menu, znalezienie oprawy muzycznej oraz obsługi kelnerskiej i przystrojenie sali . Takie czynności mogą przekroczyć możliwości pary młodej, zatem warto szukać takich domów weselnych, które proponują pomoc w zakresie całościowej organizacji zabawy weselnej.

Miejsce na wesele dla młodych par z małopolski

Narzeczeni z małopolski, zwłaszcza z Krakowa i okolicznych miejscowości, mogą wyprawić zabawę weselną w niezmiernie malowniczym miejscu, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów położony w podkrakowskich Balicach. W jego salach przyjęcia ślubne wyprawiane są od dziesięcioleci, a każde z nich ma niesamowitą oprawę. Pałac dysponuje czterema salami gotowymi pomieścić ponad setkę osób. Przyjęcie może zostać zorganizowane również w ogrodzie przed Pałacem, a wówczas brać udział w nim zdoła bez trudu ponad 300 zaproszonych. Plusem Pałacu Radziwiłłów jest to, że umiejscowiony jest zaledwie 12 kilometrów od Krakowa, który ma niesłychanie bogatą bazę noclegów. Przejazd gości z kościoła do Pałacu nie powinien zwykle trwać dłużej aniżeli 30-40 minut.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]