Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ zlecisz uszczelnianie okien drewnianych.

Na komfort domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed zimnem i wilgocią, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]