Mikropigmentacja skóry głowy – skuteczne ukrycie efektów łysienia

Więcej szczegółów o mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu uzyskasz tutaj.

Łysienie spowodowane jest licznymi czynnikami i może dotyczyć przeróżnych sfer ciała. Jednakże kiedy wypadanie włosów dotyka głowy, a więc miejsca które cały czas jest na widoku i które nie tak łatwo ukryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to spowodować niską samoocenę i niekorzystnie wpłynąć na percepcja swojego ciała.

Czego efektem jest łysienie?

Włosy wypadają nam regularnie. Każdego dnia tracimy ich na ogół sto sztuk i jest to ilość, do której zwykle nie przywiązujemy większej wagi. Sporo faktorów może jednakże zdecydowanie przyspieszyć proces wypadania włosów. Utrata włosów ma przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie androgenowe albo plackowate, jakkolwiek jednakowo istotny wpływ na jego eskalację mają nasze własne przyzwyczajenia. Łysienie bywa konsekwencją kiepskiego odżywiania się, nieprawidłowo albo zbyt często przeprowadzonych zabiegów rozjaśniania i farbowania włosów oraz nieodpowiednia ich pielęgnacja. Istotne oddziaływanie na włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres wywołuje psychogenne łysienie, a w poniektórych sytuacjach doprowadza wręcz do tego, że osoba bezwiednie sama skubie kępki włosów z twarzy czy głowy i ostatecznie uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” zabieg tańszy niż transplantacja włosów

Leczenie rzadkich włosów oraz ich rekonstrukcja po całkowitym wyłysieniu są możliwe za sprawą ich przeszczepowi. Ten zabieg niestety niesie za sobą spore koszty i nie każdy może ponieść taki wydatek. Lecz istnieje alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na tuszowaniu następstw łysienia przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry pigmentu, który wygląda jak odrośnięte włosy. Tym sposobem w przypadku rzadkich włosów uzyskuje się efekt gęstszej fryzury, a na całkiem wyłysiałej głowie – efekt krótko zgolonej fryzury. Fakt, że skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest właściwie niedostrzegalny i można to wyczuć dopiero po dotknięciu skóry. Warto zaakcentować, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Natomiast pigment z uwagi na regeneracji skóry z czasem zanika i zazwyczaj po roku potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]