Nie daj się oszukać – zleć sprawdzenie historii samochodu

Kupno samochodu na rynku wtórnym zazwyczaj związane jest z jakimś ryzykiem – takie auto jest co prawda znacznie tańszy niż pojazd nabyty z salonu, jednak może ukrywać przeróżne wady. Jak znaleźć sprawny samochód i uniknąć rozczarowania?

Kupno samochodu używanego – na co trzeba zwrócić uwagę?

Każdego roku dziesiątki tysięcy naszych rodaków myśli o zakupie auta używanego, co pozwala oszczędzić aż do kilku tysięcy złotych w stosunku do pojazdów kupowanych bezpośrednio od autoryzowanego dealera. Zakupy tego typu nie zawsze są pomyślne – może się zdarzyć, że rzeczywisty stan techniczny auta jest przemilczany przez właściciela, a o zamaskowanych defektach dowiadujemy się dopiero po pewnym czasie. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami i znaleźć samochód na miarę naszych potrzeb? Przede wszystkim najważniejsze jest dogłębne zweryfikowanie auta, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Robi się to sczytując numer VIN – z jego pomocą mamy szansę sprawdzić, kto był właścicielem wozu, uzyskać dane o kradzieżach pojazdu, jego potencjalnych kolizjach oraz uszkodzeniach. Warto również zdiagnozować stan techniczny samochodu specjalistycznym urządzeniem – wykrywa to ukryte defekty.

Inspekcja auta przed kupnem – kto ją wykona?

Nie wiesz, co należy sprawdzić podczas kupna używanego auta? A może nie masz możliwości osobistego sprawdzania stanu samochodu? W ustrzeżeniu się przykrego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą mogą wykonać wykwalifikowane firmy. Podmioty o tym profilu działalności dysponują specjalistycznym urządzeniami do diagnostyki, które służą między innymi do analizy grubości lakieru. Pracownicy firmy przyjeżdżają do miejsca, w którym stoi auto, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po sfinalizowanych oględzinach sporządzają fotorelację i wielopunktowy protokół odnośnie stanu samochodu.