Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Druk 3D - ta niezwykła oferta Was zadziwi.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana głównie do osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany przy pomocy technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się również baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich elementów, wyrazistych konturów oraz detali.

Druk 3D w technologii FDM – barwne materiały

FDM to najpopularniejsza metoda druku 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, a także możliwość wykorzystywania filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej techniki druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję kształtu.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]