Niezbędne badania wysokościowe

Na www.testypsychologiczne.com.pl zlecisz badania wysokościowe Bielsko

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej 3 metry nad podłogą bądź ziemią. Dotyczy to zatem robót głównie budowlanych, ale również pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych zawodów. Na czym polegają te badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy powinna być wykonywana z używaniem specjalnych akcesoriów, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają na celu niedopuszczenie do jej wykonywania osób, dla których może być niebezpieczna. Pracy tego typu nie powinny wykonywać osoby mające zawroty głowy, cierpiące na kłopoty z równowagą czy wykazujące problemy ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi zatem kompleksowa diagnostyka z zakresu neurologii, laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą) oraz okulistyki. Badania wykonuje się poddając osobę badaną nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W czasie badań można też zdiagnozować schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do pracy na wysokości, poddanie się im jest więc szczególnie ważne. Nie należy martwić się, że niezbędne będzie poświęcenie na te badania dużo czasu, ponieważ jest możliwość przeprowadzenia wszystkich testów nawet w ciągu jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak często je przeprowadzać?

Badania wysokościowe należy wykonać przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, że podczas pełnienia obowiązków stan zdrowia może ulec pogorszeniu, a także, że taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego typu należy poddawać się co 2-3 lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż pięćdziesiąt lat, muszą natomiast poddawać się im co rok.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]