Nowoczesne rzeźby ogrodowe – sztuka w połączeniu z naturą

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni ogólnodostępnej. W jakiej technice się je sporządza? Kto z reguły kupuje fontanny w formie ozdobnej figury oraz rzeźby do ogrodu?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – śmiała metoda dopełnienia przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się popularnym sposobem na aranżację prywatnych ogrodów oraz przestrzeni publicznej. Obecnie dużym popytem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których forma została opracowana w oparciu o preferencje klienta, jego upodobania, jak również wielkość ogrodu. W obszernych przestrzeniach świetnie prezentują się większe, masywne projekty, które zachwycają swoim majestatycznym charakterem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się natomiast umieszczanie niewielkich rzeźb. Klienci wybierają pomiędzy pomnikami w stylu minimal lub wprost na odwrót – zdecydować się na barokowe wzory. Dobór odpowiedniej figury powinien być podyktowany charakterem ogrodu oraz tym, jaki rezultat zamierzamy finalnie uzyskać. Ogromnym popytem cieszą się też oryginalne rzeźby pełniące funkcję użytkową, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te są znakomitą formą dopełnienia przestrzeni.

Przed hotelem i muzeum – gdzie można eksponować rzeźby ogrodowe?

Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest kupowana przez klientów wszelkiego rodzaju. Nadzwyczajnie dobrze prezentuje się w parkach, gminnych ogrodach, lasach, może też być ozdobą terenu przy galerii sztuki, gmachu ministerialnym, uniwersytecie, hotelu bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają również klienci indywidualni, którzy pragną nadać swojemu ogrodowi niezwykły klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na zabytkową lub zdecydować się na prostą rzeźbę, która uwydatni nowoczesny charakter ogrodu. Popularne są też okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą imponującym dopełnieniem ogrodu w stylu azjatyckim.