O co zapytać architekta?

Jeżeli poszukujesz porady architekta Kraków, skieruj się na https://joannaklusak.com

Wzniesienie domu to na pewno najistotniejsza rzecz dla każdego z nas. Warto zatem starannie to obmyślić i pamiętać o usługach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie efekty przyniosą nasze działania, wywrze na pewno projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie nabyć gotowy projekt, lecz by mieć gwarancję, iż dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Z uwagi na to, iż wielu czytelników nie wie, czym rzeczywiście się para, powinniśmy napisać o tym parę zdań.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

To, czy projekt zaspokoi nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od wyników rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy wiedzieć, jakich zalet oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić przekazać mu to. Warto też zaznajomić się z najważniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – przez to bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się denerwować, gdyż w razie problemów mamy prawo poprosić go o pomoc.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ów dokument będzie przeanalizowany przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do znalezienia ekipy budowlanej i okaże się niezbędny do odbioru budowy. Treść obu dokumentów ustalają właściwe ustawy.

Dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]