Organizujesz prestiżowy konkurs? Zamów statuetki pamiątkowe

Reputacja rozmaitych wyróżnień i turniejów zależy od wielu czynników. Jednym z decydujących jest m.in. to, jaką dostaje uhonorowana nimi osoba. Znakomitym tego mogą służyć statuetki wręczane zdobywcom najróżniejszych wyróżnień z dziedziny kultury. Wszyscy dobrze znają figurkę Oscara bądź Złotego Lwa. Podobnie uznane są nagrody otrzymywane przez sportowców – na przykład Fed Cup bądź Puchar Europy. Powinni o tym pamiętać pomysłodawcy wszystkich konkursów sportowych oraz kulturalnych chcący, żeby te szybko wypracowały swoją reputację i zarazem dynamicznie się rozwijały. Zwłaszcza, iż zlecenie wykonania niepowtarzalnych statuetek pamiątkowych jest dziś naprawdę łatwe.

Statuetki okolicznościowe – wyróżnienia znane od wieków starożytnych

Statuetki jako rodzaj nagrody przyznawanej sławnym jednostkom zwyciężającym w rozmaitych konkursach artystycznych czy też turniejach zręcznościowych pojawiły się już kilka stuleci przed naszą erą. Ogromnym uznaniem cieszyły się w rzeczy samej w starożytnej Grecji oraz w korzystającym z jej dziedzictwa Cesarstwie Rzymskim. W kolejnych wiekach ich znaczenie wyraźnie zmalało, aby odrodzić się w XIX w.. Dzisiaj ordery, statuetki i puchary tworzą niezwykle ważną element kultury praktycznie każdego narodu, a niemało z nich ma rangę internacjonalną – jako potwierdzenie tego wypada wspomnieć m.in. Medale Noblowskie wręczane co roku uznanym działaczom na rzecz pokoju, naukowcom oraz literatom, a także statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za dokonania w obszarze filmu.

Statuetki pamiątkowe – w jaki sposób kupić?

Wykonanie różnego rodzaju statuetek okolicznościowych można na ogół zlecić rzeźbiarzom lub – jeśli zależy nam przede wszystkim na statuetkach metalowych i posiadamy już przygotowany szkic – u fachowców wyspecjalizowanych w metalurgii. Typów statuetek pamiątkowych jest dużo, jednak największym zainteresowaniem cieszą się statuetki z brązu. W rzeczy samej nie dzieje się tak bez powodu – ich wytworzenie jest stosunkowo tanie, a równocześnie wyglądają one doskonale, co znacznie zwiększa rangę wszelkiego rodzaju turniejów sportowych czy konkursów.