Poręcze ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest uniwersalnym materiałem, na co wpływ głównie mają jej cechy. Odpowiednia selekcja komponentów stopu powoduje, iż wyprodukowane z niej elementy wyposażenia są odporne na utlenianie się, dlatego bez przeszkód można ich wykorzystywać tam, gdzie mają kontakt z kwasami, jak również przy złych warunkach zewnętrznych. W połączeniu z jej eleganckim wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej świetny budulec do produkcji elementów mebli i przeróżnego typu balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – niepodatne na rdzę

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się ogromnym powodzeniem – odnajdziemy je zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i na prywatnych posesjach. Właściwości tego surowca są szczególnie ważne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie korodują one nawet w bardzo wilgotnym otoczeniu, więc nie wymagają intensywnej konserwacji i na długo zatrzymują swój ładny wygląd. To ich wygląd sprawia, iż bardzo dobrze współgrają ze współczesną architekturą. Wyśmienicie pasują do drewnianych fasad, przeszkleń oraz dekoracyjnego betonu.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do basenów i saun

Stal to doskonały budulec do produkowania poręczy stosowanych we wnętrzach nieruchomości – głównie tych urządzonych na nowoczesną, skandynawską modłę. Osoby, które wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej docenią również ich szybkie mycie bez potrzeby zastosowania specjalistycznych środków i łatwość ich konserwacji. Odporność na rdzę powoduje dodatkowo, iż z tego stopu można wytwarzać eleganckie i wytrzymałe uchwyty do saun oraz łazienek przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź drabinki do basenów.