Profesjonalna pielęgnacja drzew i krzewów

Tereny zielone na osiedlach mieszkaniowych potrzebują szczególnej pielęgnacji – drzewa trzeba cyklicznie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w znakomitej formie i kogo najlepiej wynająć do takiej pracy? Jakiej pielęgnacji wymagają krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – plusy związane z przycinaniem konarów

Instalowanie wiązań elastycznych, frezowanie pni, cięcia techniczne – wszystkie te czynności przyczyniają się do poprawy estetyki ogrodu, a także bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Częste kształtowanie koron drzew w okresie ich wzrostu zapewnia wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo rodzi więcej owoców. O starsze drzewa także trzeba się troszczyć – martwe konary należy regularnie przycinać, a wówczas drzewa będą prezentowały się nienagannie. Wycinka jest konieczna w przypadku, gdy korony drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc profesjonalnej firmy jest potrzebna także po silnych wiatrach, kiedy uszkodzone drzewa zagrażają bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – jak usunąć pozostałości po pniach

Polskie prawo ciągle się zmienia. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja parków nie jest prosta. Nierzadko wycinka drzew wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu, ale jest on konieczny również w celu wyrównania terenu. Wówczas warto skierować swoje kroki do firmy zewnętrznej, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po ścięciu drzewa. Stworzone do tego celu ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można z kolei wykorzystać na przykład jako surowiec energetyczny.