Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, by rzetelnie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część z nas – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy pewność, iż konsekwencją możliwych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Należy również nadmienić o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się tylko kosztami porad – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach oznaczają ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci posiadają wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]