Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Wynajem szalunków - tu zobaczysz bezkonkurencyjną ofertę

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z sklejki laminowanej, metalu lub desek, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Stosuje się je do stawiania, kształtowania odpowiedniego kształtu, jak również podpierania konstrukcji betonowych lub żelbetonowych. Przydają się one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i podpierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie schodów, nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Ścienne, stropowe i do wykopów – wypożyczalnia szalunków

Deskowania, to również określenie szalunków, rozróżniamy ze względu na metodę ich używania – odróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Mnóstwo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków jest ogromnie popularny szczególnie wśród małych przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty świadczące tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, dysponują obszernym wachlarzem materiałów konstrukcyjnych, a także gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]