Wywóz i utylizacja starych mebli

Sprawdź, komu zlecić wywóz starych mebli Kraków. Kliknij w to miejsce

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z przeróżnych względów. Aby nie zajmowały przestrzeni domu, przeważnie chowamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Problem jednakże w tym, że po kilku latach także w tych pomieszczeniach stają się tak ciasne, iż zwykłe ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy także, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość bądź otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z domu, piwnicy oraz strychu.

Zamów odbiór mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Odpady takie jak elementy stolarki okiennej, połamane meble, sprzęt AGD i RTV czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym autem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko świadczą również fachowe wsparcie przy sprzątaniu poddasza, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne wykorzystanie materiału

Stare meble, o ile zostaną przewiezione do PSZOK-u albo firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spopielone lub trafić na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu ich według tworzywa, z jakiego są wytworzone, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do złożenia kolejnych szaf, łóżek oraz półek.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]