Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem warstwę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na fakt, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania znacznych ilości ukończonych już środków. Wspomniane wcześniej cechy powodują, że zbiornik nierdzewny jest także świetnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe w sektorze spożywczym

Zbiornik stalowy jest często stosowany w różnych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego w głównej mierze dlatego, że na tego typu pojemnikach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy zarazkami.