Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Jeśli potrzebujesz filtru F9, koniecznie sprawdź marss.pl

Powiedzmy prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i dlatego też cały czas poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo ważne (np. w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Filtry dokładne mini-pleat do powszedniego zastosowania

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i stosowane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych czy urzędach bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością również większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, sierść zwierząt lub roztocza. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę charakteryzującą się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) oraz uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na sprawną filtrację w ciężkich warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju instalowane są tam, gdzie należy zachować najwyższe normy czystości powietrza, m.in. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46