Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma długoletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w zakresie bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radcy prawnego

Działając w imieniu Pracodawców, najczęściej pomagamy im w tworzeniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego trwania, jak i rozwiązania. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma za zadanie nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także ochronić ich przed sporami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozwojem prowadzonej działalności gospodarczej, respektowanie prawa pracy staje się większym wyzwaniem. W związku z tym naszym priorytetem jest działanie w dyskretny sposób, dzięki czemu Klient może skoncentrować się na prowadzeniu biznesu, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik w roli pełnomocnika Pracownika

Niezwykle często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie znacznie częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezprawnym zwolnieniem lub chociażby nadgodzin. Niewątpliwie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy związane są ze znacznymi problemami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sądu do uznania racji Klienta staje się sporym wyzwaniem.