Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, macierzyństwa i ojcostwa czy uregulowania kontaktów.

Rozwody, separacje, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez poszczególne etapy sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź przez Skype. Staramy się wówczas zebrać jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy zawsze dążymy do znalezienia możliwości na zakończenie jej ugodą. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą neutralną, nie jest nimi obarczony i rozpatruje sprawę jedynie z punktu widzenia prawa.