Fotele do biurka – kupuj te z możliwością regulacji

Po 8 godzinach spędzonym przed biurkiem może nam dokuczać ból kręgosłupa. Szczególnie ważne rzecz jasna będą ćwiczenia, jednak także to nie pomoże, kiedy przed komputerem pracujemy na niezbyt komfortowym krześle. Dlatego nie powinniśmy oszczędzać na fotelach biurowych – dają bowiem gwarancję tego, iż kręgosłup będzie wypoczęty. Fotele do biurka wpływają również na nastrój pracowników – ich odpowiednie dobranie owocuje wyższą skutecznością i wzrostem produktywności załogi. Jak więc kupować fotele do biura? Czym może grozić chybiony wybór takich krzeseł?

Fotele do komputera – kluczowa jest opcja regulacji

W większych firmach najistotniejsza jest funkcja ustawienia położenia zagłówka, podłokietników i siedziska foteli przeznaczonych do pracy przy biurku. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że będą z nich korzystać osoby o różnych gabarytach – niżsi mogą skarżyć się na ból kończyn dolnych z powodu nie dotykania całą stopą podłogi, wyżsi natomiast na ból krzyża po dniu siedzenia na fotelach z niskim oparciem. Istotna jest też równowaga danego fotela do biura. Zapewni ją odpowiednia budowa podstawy – szczególnie taka pięcioramienna. Podczas siedzenia przy biurku ważne będą również podłokietniki, bo zdecydowanie usprawnią pisanie na klawiaturze, chociaż są użytkownicy, preferujący fotele biurowe bez nich. Z finansowego punktu widzenia warto wybrać fotele, do których bez komplikacji da się kupić nowe kółka będące najczęściej psującą się ich częścią.

Błędny wybór foteli do pracy przy komputerze – jakie mogą być konsekwencje?

Najpoważniejszymi dolegliwościami wynikającymi ze złej pozycji ciała podczas siedzenia przy komputerze są zwłaszcza dysfunkcje pleców – zarówno na odcinku lędźwiowym, jak i w okolicach łopatek. Wypada oprócz tego nadmienić, iż schorzenia mogą dotykać też dłoni – szczególnie przy braku czy niewłaściwym poziomie podłokietników. Nie zapominajmy również, że nawet właściwie ustawiony fotel nie zagwarantuje nam zachowania dobrego zdrowia – pracę przed komputerem należy często przerywać na kilkuminutowe ćwiczenia.