Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Zamów panele drewniane

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu paneli od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z opakowania – powinieneś odczekać kilka dni – dzięki temu wyparuje z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi, która musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian klimatu w pokoju. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]