Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość powszechna, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Zalegający katar może prowadzić do powikłań, a po nadkażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można odciągać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Jest kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdumienie wielu rodziców. Tymczasem jest to znacznie skuteczniejszy sposób niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, pasuje do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu flegmy 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru należy zadbać o nawilżenie uszkodzonej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).