Badania psychologiczne operatorów

Sprawdź, komu zlecić badania operatorów Bielsko

Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy ktoś jest wstanie pracować jako operator widlaka tudzież innego pojazdu. Choć część badanych podchodzi do nich z obawami, kiedy nie mamy zaburzeń psychiatrycznych, ich zaliczenie nie powinno sprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak jednak wyglądają badania operatorów pojazdów? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – formularz

W pierwszej części badania potencjalny operator wypełnia przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania związane z zachowaniem w rozmaitych, często problematycznych przypadkach. Po przeczytaniu formularza kandydataubiegającego się o uprawnienia, specjalista będzie miał możliwość stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz przetestować jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety zależy od tego, jaki zawód wybrał ubiegający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko bywa problemem.

Psychotechniczne badania operatorów

Następny etap badania operatorów odbywa się z użyciem specjalnie opracowanych urządzeń. Poszczególne testy sprawdzają takie cechy jak szybkość reagowania lub podejmowanie wyborów w ekstremalnych przypadkach. Warto pamiętać, że czasem ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w wywiadzie nie będzie krył złego nastroju albo badanie udowodni, iż przed wizytą w przychodni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wówczas odłożone na inny termin lub – jeśli przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]