Basen dla niemowląt i starszych dzieci

Choć jeszcze kilkanaście lat wcześniej zajęcia na basenie dla noworodków nie były lubiane wśród mam, to dziś coraz więcej z nich postanawia zapisać swoje pociechy na basen. Dla niemowląt pływanie jest wszak doskonałym treningiem, umożliwiającym lepszy rozwój ich ciała. Dobrze też dodać, iż – wbrew opiniom niektórych mam – na basen możemy wybrać się z bobasem bardzo wcześnie, bo już od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, że maluchy będą w pełni niezagrożone jedynie wówczas, gdy wybierzemy się z nimi na właściwe zajęcia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak zatem je odszukać? O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co zyskamy wybierając basen dla niemowląt?

Czemu warto wybrać basen dla niemowląt?

Najistotniejszym plusem basenu dla niemowląt okazuje się z pewnością fakt, że kompleksowo wspiera zdrowie maluchów. Dzięki ćwiczeniom na pływalni lepiej rozwija się układ oddechowy, wzmacnia się układ mięśni, zaś delikatne wciąż kości maluchów nie będą narażona na przeciążenia, przez co zmniejsza się niebezpieczeństwo kontuzji. Basen dla niemowląt to też świetna metoda na naukę celowości ruchowej, przez co dzieci szybciej zaczynają chodzić. Warto też zaznaczyć, iż zajęcia na basenie prowadzone są z pozostałymi dziećmi – będą więc wspaniałą sposobnością do zawiązania pierwszych relacji z równolatkami.

Jak wybrać basen dla niemowlaków?

Wiele osób niesłusznie jest przekonanych, iż ćwiczenia na basenie dla niemowlaków mogą powodować pewne niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z głową podejść do znalezienia ekipy, która przygotowuje takie treningi. Najbardziej ważne będzie niewątpliwie to, aby były one prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zatroszczą się o bezpieczeństwo maluchów przebywających w wodzie, ale również opracują odpowiednie ćwiczenia, dzięki którym te dobrze spędzą czas na basenie, a także wyniosą z tego zdrowotne i emocjonalne zyski.